
Classic Race Aarhus 2019
For 10. år i træk deltog FTZ endnu engang til Classic Race i Aarhus.
Vi vil gerne sige tak for nogle fantastiske dage, hvor vejret var lige så skiftende, som stillingerne i de forskellige løb. Men det forhindrede ikke folk i at slå vejen forbi CRAA og FTZ området.
Tak til vores mange kunder og familier, som lagde vejen forbi og hyggede med os på området. En særlig tak til alle vores frivillige medarbejdere, som gjorde alt for at skabe de bedste rammer vores mange besøgende både lørdag og søndag.
Der var fart på begge dage - både på banen og på FTZ området, men det var super hyggeligt og dejligt at kunne samle folk fra autobranchen fra nær og fjern med et fælles mål – nemlig at se race og hygge i velskabte rammer.
Vores forventninger til et fantastisk løb, hyggelige dage, hvor duften fra maden blandede sig med duften af brændt gummi og benzin blev indfriet til fulde.
Vi glæder os allerede næste års Classic Race i Aarhus.
På glædeligt gensyn i 2020